Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt eller via dotterbolag äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper. Bolaget skall därjämte samordna de verksamheter som bedrivs av bolagets dotterbolag och eller andra företag vilka står i koncern- eller annan intressegemenskap med bolaget samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 682 | 655 | 1 146 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -5 248 | -5 544 | -1 016 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -62 799 | -100 915 | -86 080 |
| Årets resultat (tkr) | -62 799 | -100 915 | -85 866 |
| Summa tillgångar (tkr) | 840 370 | 868 306 | 934 238 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 682 | 655 | 1 146 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -5 248 | -5 544 | -1 016 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -62 799 | -100 915 | -86 080 |
| Årets resultat (tkr) | -62 799 | -100 915 | -85 866 |
| TILLGÅNGAR | 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 780 565 | 841 277 | 904 699 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 59 805 | 27 029 | 29 539 |
| Tillgångar (tkr) | 840 370 | 868 306 | 934 238 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 168 992 | 196 791 | 241 831 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 655 464 | 662 495 | 634 275 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 15 913 | 9 020 | 58 132 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 840 370 | 868 306 | 934 238 |
| 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-09* | 2023-09* | 2022-09* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -769.5% | -846.4% | -88.7% |
| Soliditet | 20.1% | 22.7% | 25.9% |
| Kassalikviditet | 375.8% | 299.7% | 50.8% |
Nltg Hh Spain AB ingår i en koncern med 24 bolag. Moderbolag är NLTG HH Holdco AB och koncernmoderbolag är Nltg Holdco AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-09.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt eller via dotterbolag äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper. Bolaget skall därjämte samordna de verksamheter som bedrivs av bolagets dotterbolag och eller andra företag vilka står i koncern- eller annan intressegemenskap med bolaget samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.